Питання-відповідь » Загальні питання

Поставити запитання

Хто може стати членом Кредитної Спілки Що необхідне, щоб стати членом Кредитної Спілки Чим кредитні спілки відрізняються від інших фінансових установ? Навіщо становитися членом кредитної спілки? При вступі у члени кредитної спілки я сплачую 50 грн. Нащо? Повернуться мені ці гроші при виході з членів кредитної спілки? Чим гарантується безпека вкладів у Вашій кредитній спілці? Які питання вирішуються на Загальних зборах членів кредитної спілки? Від чого залежить сума кредиту, яку я можу у Вас отримати? Коли я повністю погашаю кредит або в мене закінчується строк дії депозитного договору, я залишаюсь членом кредитної спілки? Що робити, якщо немає можливості сплачувати суму платежу, вказану у кредитному договорі? Чи є пільги для постійних клієнтів? Чи можна погасити кредит достроково? Яка буде переплата?

Хто може стати членом Кредитної Спілки

Членами кредитної спілки можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, об'єднані ознакою членства в кредитній спілці – проживають на території Харківської області, мають повну цивільну дієздатність з урахуванням наступних обмежень - не можуть бути прийняті до кредитної спілки особи, які за рішенням суду визнані недієздатними або обмежено дієздатними, особи, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, а також особи, що мають непогашену судимість за корисливі злочини.

 

Що необхідне, щоб стати членом Кредитної Спілки

• звернутися у будь-яке відділення КС “ХКВД”, при цьму потрібно мати при собі паспорт та довідку з податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного кода;
• подати встановленої форми заяву (із копією паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера);
• одноразово сплатити вступний внесок (40грн.) та обов'язковий пайовий внесок (10грн.).

 

Чим кредитні спілки відрізняються від інших фінансових установ?

Принциповою відмінністю кредитних спілок від банків є форма власності та участь у ній клієнтів. Якщо у кожного банку є засновники, котрі повністю визначають всю фінансову політику і розпоряджаються прибутком, то кредитна спілка схожа на касу взаємодопомоги. Вступаючи у кредитні відносини, клієнт стає членом кредитної спілки, і всі рішення, у тому числі і про розподілення доходу, приймаються колегіально. Робочі моменти вирішує правління, котре обирається на Загальних зборах.

 

Навіщо становитися членом кредитної спілки?

Членом кредитної спілки необхідно стати, якщо Ви бажаєте скористатися її послугами (отримати кредит або внести вклад), тому що кредитна спілка надає послуги лише для своїх членів. Ця норма прописана як у Статуті нашої організації, так і в законі України "Про кредитні спілки".

 

При вступі у члени кредитної спілки я сплачую 50 грн. Нащо? Повернуться мені ці гроші при виході з членів кредитної спілки?

Ця сума є одноразовою та обов'язковою до сплати згідно Статуту кредитної спілки "Харківська Каси Взаємодопомоги". З них 40 грн. - вступний членський внесок, що спрямовується у резервний капітал кредитної спілки. А 10 грн. - обов'язковий пайовий внесок, що повертається при виході з членів кредитної спілки.

 

Чим гарантується безпека вкладів у Вашій кредитній спілці?

У першу чергу, у кожній кредитній спілці згідно законодавства України є власний резервний капітал, а також майно, котрим ми повністю відповідаємо. По-друге, ми є членами Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок та Харківської Обласної Асоціації Кредитних Спілок, котрі також формують відповідні стабілізаційні фонди. По-третє, Кредитна Спілка "Харківська Каса Взаємодопомоги" посідає 22-ме місце в Україні серед кредитних спілок за сумою наявних активів, а на ринку фінансових послуг існує вже майже 19 років, що говорить про досвід роботи та прфесіоналізм її співробітників.По-четверте, з осені 2007 року ми стали учасниками "Програми Захисту Вкладів" членів кредитних спілок, в рамках якої проводиться лоббіювання законопроекту "Про держ.фонд гарантування вкладів в кредитних спілках" Також потрібно відмітити постійний контроль та регулювання діяльності Кредитної Спілки уповноваженним органом виконавчої влади – Національною комісією, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг.

 

Які питання вирішуються на Загальних зборах членів кредитної спілки?

На Загальних зборах приймаються рішення, що відносяться виключно до компітенції Загальних зборів. А саме, затвердження Статуту кредитної спілки та внесення змін до нього; обрання та відкликання членів Спостережної ради та Ревізійної комісії; затвердження річних звітів про фінансову діяльніть кредитної спілки; прийняття рішень про зміни розмірів обов'язкових пайових внесків; прийняття ршень про порядок розподілу доходу та покриття збитків кредитної спілки та інші питання.

 

Від чого залежить сума кредиту, яку я можу у Вас отримати?

Розмір наданого кредиту залежить від багатьох факторів: від Вашого доходу, місця та стажу роботи, посади, реєстрації, наявності додаткових доходів, поручителів, майна та т.п. До кожного члена кредитної спілки, що звернувся у КС "ХКВД" у нас індивідуальний підхід. Але, насамперед, Вам слід самим визначити, скільки грошей Вам необхідно на даний час та яку долю сімейного бюджету Ви готові виділити для погашення кредиту. Від цього також залежить сума кредиту та строки його погашення.

 

Коли я повністю погашаю кредит або в мене закінчується строк дії депозитного договору, я залишаюсь членом кредитної спілки?

Так, Ви залишаєтесь членом кредитної спілки поки не напишете заяву про вихід з членів за власним бажанням або вас не виключать згідно Статуту кредитної спілки. Підставою для виключення є порушення членами Статуту або обов'язків по кредитному договору. Рішення про виключення приймається на Загальних зборах членів кредитної спілки.

 

Що робити, якщо немає можливості сплачувати суму платежу, вказану у кредитному договорі?

По-перше, потрібно не ховатися, не панікувати. Необхідно зявитися у одному з наших відділень та вказати причини появи данної ситуации, надати підтверджуючі документи. У таких випадках можливі оформлення додаткової угоди до кредитного договору зі зменшенням суми платежу, пролонгація (подовження строку) договору, а також ненарахування штрафних санкцій за час прострочення за кредитним договором.

 

Чи є пільги для постійних клієнтів?

Діяльність КС здійснюється з урахуванням принципа рівності умов кредитування або оформлення вкладу для всіх членів КС "ХКВД". Проте, діє програма лояльності. При цьому з кожним новим кредитом зменшується річна % ставка для членів КС, а для вкладників існують бонуси при подовженні строку вкладу.

 

Чи можна погасити кредит достроково? Яка буде переплата?

Так, погасити повністю кредит можна вже на наступний день після його отримання. Штрафних санкцій за дострокове погашення не передбачено. Переплата буде відповідати відсоткам, що нараховуються за фактичний час користування кредитом. Таким чином, якщо погашати кредит достроково, зменшується і переплата по кредиту.

 

Новини

26 | 062020 Акція! Кредит "Підтримка" подовжено
Акцію! Кредит "Підтримка" подовжено до 31 липня 2020 р.
докладніше

12 | 052020 КС ХКВД з 12.05.2020 року працює для Вас за штатним режимом
Звертаємо Вашу увагу, що Кредитна спілка «Харківська Каса Взаємодопомоги» з 12.05.2020 року працює для Вас за штатним режимом....
докладніше


головний офіс:

м. Харків, ст.м. "Південний вокзал",
вул.Благовіщенська, 38 д.
тел/факс: (057) 777-01-14, 777-01-25

Відділення:

© 2008 Кредитна Спілка
«Харківська Касса Взаємодопомоги».